Важливо!!!





                                                     ОГОЛОШЕННЯ

У зв’язку з посиленими протиепідемічними заходами з 23 вересня 2021 року, у Потелицькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів розпочалося дистанційне навчання для учнів 5-11 класів.

Учні 1-4 класів навчаються очно, у звичному режимі.

➤Учасники навчального процесу нашої школи працюють на платформі Google Classroom та Google Meet.

Шановні батьки,звертаємо Вашу увагу на те, що дистанційне навчання це не канікули! Уроки проводяться згідно розкладу, тому слідкуйте, щоб Ваша дитина долучалася до навчального процесу.

                                       ПРАВИЛА ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Формат дистанційного навчання передбачає :синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції.

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.

Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання: 

✔для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин; 

✔для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин; 

✔для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин; 

✔для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин; 

✔для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин; 

✔при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.

Отже, тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту", зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.

Наприклад, для учнів 5 класу час безперервної роботи з комп’ютером становить максимум 20 хвилин. Цей час вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо.

Решту часу навчального заняття – 25 хвилин – вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп’ютера. Учні можуть виконувати вправи у робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями у підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції (для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою тощо).

Важливо також, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів.Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, має організовуватися в синхронному режимі.

Коментарі